Windows 7 ajastu lõpeb!

Üks Windowsi ajastu saab jälle otsa! 10 aastat turul olnud Windows 7 tugiteenuse osutamine  lõpetatakse 14. jaanuaril 2020. aastal. Peale seda kuupäeva ei pakuta su arvutile automaatseid turbevärskendusi ega tehnilist abi.

Kuigi Windows 10 on turul olnud juba 2015. aasta lõpust, jõudis ta alles nüüd kasutatavuselt Windows 7le järele. Microsofti andmetel kasutab Windowsi tarkvara maailmas kokku 1,5 miljardit seadet, millest vaid 700 miljonit Windows 10.

Ettevõtete jaoks, kes endiselt kasutavad Windows 7, on ees ootamas palju tööd. Loomulikult on Microsoft huvitatud sellest, et võimalikult paljud kasutajad läheksid kiiresti üle uuele versioonile ning rõhutab uue versiooni turvalisust, pilvetehnoloogiat ja tehnilise toe võimalust.

Microsofti jaoks on see üleminek uuele Windows-as-a-Service (ehk tarkavara kui teenus) mudelile, kuid ettevõtteid kammitseb hirm suure sammu astumise ees.  Paljudes ettevõtetes on kasutusel rakendusi, mis ei ühildu Windows 10 platvormiga. Sageli pole firmad ka kindlad, millised sammud tuleks esimesena astuda, mida testida, kuidas peaks kogu protsess kulgema, kui palju see kõik maksma läheks jne.

Kuigi personaalarvutite turg on kahanenud juba 7 aastat, on PC ettevõtete jaoks endiselt asendamatu. Eraisikud võivad küll vähehaaval loobuda uue PC ostmisest, kuid firmade jaoks on need töövahenditena endiselt möödapääsmatud. See tähendab, et Microsoft ja tema operatsioonisüsteem ei kao mitte kuhugi. Microsoft püsib kindlalt meie arvutites, kasvõi Office 365 näol. Ja ükskõik kui raske poleks Windows 7 loobuda (eks ta ole aja jooksul armsaks saanud, kuivõrd üks operatsioonisüsteem muidugi üldse armas võib olla), siis tõsisasi on see, et tänu uutele võimalustele, uuele tehnoloogiale ja seadmetele pole firmadel mõtet enam vanast kinni hoida. Mis tähendab, et IT juhtidel ja IT firmadel tuleb kollektiivselt käised üles käärida ja hakata valmistuma üleminekuks Windows 10le.

Kuningas on surnud, elagu kuningas! Või kuidas sinu ettevõttes sellega on?

Postituses on kasutatud materjali väljaandest https://www.zdnet.com